ABOUT ME

alexandrak

Alexandra Kondačová je narodená 15. augusta v Bratislave, v ktorej vyrastala a tiež študovala. Absolvovala Školu úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru, odbor Ručné výtvarné spracúvanie textílií. V roku 2014 po ukončení strednej školy sa venovala študovaniu nemeckého jazyka vo Viedni na intenzívnom dennom kurze pod záštitou Wiertschaftsuniversität Wien s trvaním jeden rok. Svoje štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave začala v roku 2015 na odevnom dizajne pod vedením prof. Júlie Sabovej, akad. mal. a úspešne ukončila s titulom Magistra umenia v roku 2021.

Popri škole sa pracovne venovala Facebook marketingu pre odevné spoločnosti a spoluprácam s odevnými značkami ako Alpha Industries, Strrit Apparel či Nosene.

Tvorba Alexandry Kondačovej sa od jej bakalárskej kolekcie rozšírila aj o pánske odevy. Pri tvorbe kolekcie sa zameriava na jednoduchosť a rafinovanosť strihu s častým využitím klasických odevných prvkov ako je napríklad košeľa. Kladie dôraz na výber vizuálne zaujímavých materiálov a nebráni sa experimentu. Vo svojej tvorbe často využíva nové technológie ako digitálnu výšivku, tlač alebo digitáne pletnie na pletacom stroji. Jej tvorba sa postupne vyvinula a pri záverečnej magisterkej kolekcii vykryštalizovala k luxusnej street fashion s dôrazom na prezentáciu a výpovednú hodnotou konceptu jej kolekcie a myšlienok, ktorými je obklopená.


Aktivity:

2017 – foto editoriál v časopise Feminity

2017 – autorská spolupráca s Alpha Industries

2017 – spolupráca s AUDI Deutschland – výskum nových materiálov – výstava v Ingolstadte na Audi Universe 

2018 – foto editoriál pre PHOTO VOGUE Italy

2019 – absolventská prehliadka ateliéru 343

2019 – spolupráca so Strrit Apparel – vývoj nového produktu

2019 – prehliadka na Košice Fashion Week, European Fashion Accelerator

2020 – spolupráca s Nosene – návrh upcyclovanej kapsulovej kolekcie 

2021 – absolventský Fashion Film Ateliéru 343

2021 – prehliadka na Fashion Live! 2021

2021 – foto editoriál pre časopis BREAK

2022 – foto editoriál pre VOGUE CS

.page-template-agents .penci-wide-content{ max-width: calc(100% - 300px); }